ריאיון כנות קשר/ריאיון זוגי

היום המרגש והמיוחל הגיע, השלב הסופי לפני קבלת מעמד של ב/1-B/1 ויזת/אשרת עבודה/ רישיון ישיבה זמני לבן/בת הזוג הזר/הזרה – ובני הזוג נדרשים לערוך ריאיון כנות קשר או בלשון מוכרת יותר ריאיון זוגי, לצורך בדיקת כנות הקשר במסגרת ההליך המדורג, על ידי פקיד משרד הפנים/רשות האוכלוסין וההגירה, בטרם יקבלו את הויזה ואיתה כניסה להליך המדורג.

 

רבים מבני הזוג נוטים להמעיט בחשיבות הריאיון הזוגי, אולם מדובר בשלב מכריע וקריטי ואין להקל בכך ראש, כך למשל סתירה בין תשובות של בני הזוג במהלך הריאיון הזוגי, אף בתום לב עלולה להביא לסתימת הגולל ולדחיית הבקשה עלי ידי פקיד משרד הפנים/רשות האוכלוסין וההגירה. כך ממש.

 

נוהל עריכת ראיונות של משרד הפנים/רשות האוכלוסין וההגירה קובע כי ריאיון כנות קשר ייערך לצורך הבנת הבסיס שמכוחו מוגשת הבקשה למתן מעמד במסגרת ההליך המדורג, היינו לצורך בדיקת כנות הקשר לשם התחלת ההליך המדורג של לבן/בת הזוג הזר/הזרה וגם לפני כל חידוש והארכת אשרה קיימת.

 

כמו כן ראיון לצורך מתן מעמד ייערך לאחר הגשת הבקשה להליך המדורג הן על פי נוהל הטיפול במתן מעמד לבני זוג של ישראלים, לרבות בני אותו מין והן על פי נוהל הטיפול במתן מעמד לבן/בת הזוג הזר/הזרה זר הנשוי לאזרח ישראלי.

 

דגשים חשובים(מאוד) שמומלץ לדעת:

לבני הזוג רשאי להצטרף מלווה או עורך דין לראיון

הריאיון ייערך בשפה אותה דובר ומבין בן/בת הזוג הזר/הזרה

המרואיין רשאי להגיש מסמכים במהלך הריאיון

הריאיון יתנהל בדרך של שיחה אישית עם בני הזוג

ועוד

 

היזהרו– לא אחת מוצאים עצמם בני הזוג לאחר סיום הריאיון הזוגי בפני החלטה של משרד הפנים/רשות האוכלוסין וההגירה/רשות האוכלוסין לפיה, הבקשה להליך המדורג נידחת ועל בן/בת זוג הזר/הזרה  לעזוב את הארץ תוך 14 יום ורק כי הקלו ראש בחשיבות הריאיון ולא ביצעו הכנה מספקת ללמידת הכללים הנהוגים.

 

חשוב מאוד כמו בכל התנהלות מול רשויות ההגירה ומשרדי הפנים, גם בייצוג ובליווי במהלך הריאיון הזוגי בפרט ובהליך הסדרת מעמד מכוח ההליך המדורג לבן/בת זוג זר/זרה של ישראלי בכלל, וכמו בכל בקשה לשינוי מעמד/אשרה/ויזה בישראל ישנה חשיבות עצומה לליווי של משרד עורכי דין המומחים לענייני הגירה ומשרד הפנים.

 

ליווי וסיוע כזה עשוי מאוד לסייע ולקדם את האינטרסים של בני הזוג בבקשה להסדרת מעמד במסגרת ההליך המדורג.

פנייה למשרד עו"ד דניאל כפיר ועו"ד מורן לוי מבטיחה ייעוץ מקצועי וליווי אישי ע"י צוות עורכי דין, הבקיאים בניואנסים ובדרישות החוק בכלל ובחוק הכניסה לישראל, תשי"ב-1952, בפרט.

 המשרד ייצג ומייצג מס' רב של תיקים מורכבים בהצלחה יתרה.