מדוע חשוב ייצוג של עו"ד משרד הפנים מול רשות ההגירה?

בירוקרטיה, יש הרבה דברים להגיד עליה, היא נמצאת בכל מקום וכפי שנאמר לא פעם בציניות, מדובר על "האמנות להפוך את האפשרי לבלתי אפשרי."(חבייר פסקל סלקדו). כולנו נתקלים בארגונים כאלה ואחרים, עם היררכיות, פקידים וים של ובירוקרטיה, לפעמים זה מכעיס, לעיתים קרובות מתסכל אבל עם אמביציה, אמונה וסבלנות, או בעת הצורך ליווי מקצועי של אנשי מקצוע כגון משרד עו"ד, ברוב הפעמים ניתן לגבור עליה ולהמשיך הלאה.

בירוקרטיה יש בכל העולם, היא נדבך חשוב מאוד בדמוקרטיה, זה מסייע לפעול בשקיפות, ללא משוא פנים ולנהל תהליכים מסודרים, יש מדינות יעילות יותר וישנן פחות, יש תהליכים מהירים ויש כאלה עם סחבת של שנים. ישראל נחשבת למדינה מרובת בירוקרטיה, ריבוי המשרדים, הרשויות והפקידים משמרים נהלים מיושנים וטרטור מיותר.

כאמור, ניתן בהחלט להתמודד עם הפקידים והדרישות המורכבות, אך זה דורש משאבים ואנרגיות ובעיקר הבנה כיצד דברים מתנהלים, מי שיש לו את הכלים, את השפה ויכולת ההתנסחות יוכל להתמודד עם האתגר. אך כאשר מדובר באנשים נטולי מעמד, נטולי כלים, קשרים או אפילו שפה, עליהם הבירוקרטיה מאיימת הרבה יותר.

לדוגמה, ההתנהלות מול רשות האוכלוסין והגירה ומול משרד הפנים בכל הקשור עובדים זרים, מבקשי מקלט, הסדרת מעמד של בני זוג, מסורבי כניסה וכד' דורשת היכרות עם החוקים הרלוונטיים לנושא הגירה והבנה עמוקה בכל החוקים והתקנות הקשורים לרבות חוק האזרחות,

חוק האזרחות והכניסה לישראל (הוראת שעה), תשסג-2003, הדרישות וההגדרות אשר בחוק הכניסה לישראל, חוק השבות ושליטה מוחלטת בכל הניואנסים של תקנות הכניסה לישראל.

למה חשוב להיעזר בייצוג של עו"ד משרד הפנים מול רשות ההגירה?

בפנייה לרשויות ההגירה כמעט שאין הזדמנות שנייה לעשות את הרושם הנכון, להציג את המציאות כהווייתה ואת הנתונים הנדרשים ולהגיע לתוצאות הרצויות עבור המבקש. רבים נכנסים לתהליך מבלי להכין עצמם ונתקלים באטימות פקידי משרד הפנים, בחוסר מענה ברור ומובן ובסחבת שעלולה לפגום בזמן התגובה ובשל כך גם בזמן הסדר המעמד. מדובר על תהליכים מסורבלים ומסועפים אשר לעיתים עולות בהם סוגיות ונסיבות מורכבות שיש לפתור בצורה מקצועית ויצירתית.

כאמור, ישנם מגוון רחב של פניות לרשות ההגירה, חשוב להבין שאין סיפור אחד דומה למשנהו ואסור לראות הכל כמקשה אחת. יש סוגים שונים של אשרות שהיה בישראל, החל מתיירים, תלמידים וסטודנטים, או עובדים זרים, דרך מבקשי מקלט, זרים שמגיעים לבקר משפחה או חברים ונתקלים בחומה בכניסתם, יש בני זוג שאינם יהודים שנדרשים לעבור הליך ארוך ומדורג ועוד, לכל סיפור יש את הניואנסים שלו ולכן מול הפקידים חייבים להגיע עם כל העובדות והמסמכים ובעיקר עם ידיעת התקנות והחוקים.

ליווי מקצועי של עו"ד המתמחה בתחום ההגירה, בענייני אשרות כניסה והסדרת מעמד בישראל הוא קריטי להצלחת ההליך מבטיח התייחסות שונה מצד הרשויות.  המציאות העגומה מלמדת שבהיעדר ליווי מקצועי וסיוע משפטי ההליך עלול להסתבך ולהיכשל בעודו באיבו.

אזרח זר העומד בפני פקידים רשמיים של המדינה אליה עומד להיכנס או לשהות בה, לנצח ירגיש חשש, גם אם כוונותיו טהורות ואין רבב במעשיו או בבקשת האשרה והשהות שלו. פקידים עלולים לנצל חולשה זו ולהקשות על המבקש ולסכל את בקשתו. ייצוג משפטי מבטיח התנהלות תקינה, שיש מי שבגן על זכויות המבקש, מבהיר את הניואנסים והדרישות מעבר לנתונים הקרים. עו"ד מומחה יודע כיצד לנהל את ההליך לרבות הראיונות הנדרשים, בצורה הנכונה ביותר ואף להגיש ערר במקרה הצורך.

פנייה למשרד עו"ד דניאל כפיר ועו"ד מורן לוי מבטיחה ליווי ושירות מקצועי ע"י צוות עורכי דין, המכירים היטב את תחום ההגירה על בוריו, בקיאים בניואנסים ובדרישות החוק.  המשרד ייצג מס' רב של תיקים מורכבים בהם: הושג פסק דין ופיצוי כספי למסורבת הכניסה, זאת כאשר הוכחנו, מעל לכל ספק, כי לא היתה סיבה מוצדקת לעצירתה ולמניעת הכניסה שלה לארץ . בפסק הדין מציין כבוד השופט כי, ההחלטה לעצור אותה ל – 5 ימים במתקן המסורבים בנתב"ג היתה בלתי סבירה באופן קיצוני ושערורייתית.

ייצוג אזרחים זרים

וכן, שחרור ממעצר של שוהה בלתי חוקי מהשטחים וכן שוהה בלתי חוקי מאריתריאה  וכן שחרור ממעצר במתקן חולות של שוהה בלתי חוקי החולה בהפטיטיס C על מנת שלא ידביק את שאר השוהים בכלא.  וכן מקרים רבים בהם היתה הצלחה בשחרור ממשמורת תוך ביטול צו גירוש או הרחקה מישראל.

 

שלום, ברשות ההגירה והאוכלוסין יש נוהל של הסדרת מעמד לבן זוג זר שנשוי לאזרח או אזרחית ישראלים, על מנת לקבל פרטים נוספים צור קשר עם משרדי בנייד: 054-2689690, ניתן לתאם פגישת ייעוץ ללא תשלום במשרד.

בכל הקשור לעליה מארצות ברית המועצות לשעבר,קיימים אנשי קשר מלשכת נתיב והסוכנות היהודית בארץ המוצא וניתן להסדיר את העניין מולם במולדובה, חשוב מאוד שתהיי מיוצגת על ידי עו"ד מומחה בתחום, על מנת לקבל פרטים נוספים צרי קשר עם משרדי בנייד: 054-2689690, ניתן לתאם פגישת ייעוץ ללא תשלום במשרד.

  1. בית המשפט לענייני משפחה בישראל מוסמך להורות והצהיר על תיקון השם ולאחר קבלת פסק הדין ניתן יהיה להציגו ברומניה ולהמשיך את התהליך. על מנת לקבל פרטים נוספים צור קשר עם משרדי בנייד: 054-2689690, ניתן לתאם פגישת ייעוץ ללא תשלום במשרד.

נראה כי יש סיכוי לקבל זיכוי בהליך הפלילי לאור הטענה על זיוף המסמכים, על כן יש לצלם ולבדוק את הראיות בתיק, לדעתי, רק עו"ד מומחה בעל ניסיון בייצוג בתיקים כאילו יתאים, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדי בנייד: 054-2689690, אפשר גם לתאם פגישת ייעוץ ללא תשלום במשרד.

 

קיימת אפשרות להגיש בקשה לרשות ההגירה והאוכלוסין על מנת שיקבל אשרת מומחה, על מנת לקבל פרטים נוספים צור קשר עם משרדי בנייד: 054-2689690, ניתן לתאם פגישת ייעוץ ללא תשלום במשרד.

 

לעובדת זרה בתחום הסיעוד יש תקופה שקבועה בחוק לעבוד כמטפלת בישראל, ניתן להאריך את התקופה בדרכים נוספות בפניה מקצועית לרשות ההגירה והאוכלוסין, במידה והם מסרבים ניתן להגיש ערעור לבית דין לעררים, לקבלת פרטים נוספים צור קשר עם משרדי בנייד: 054-2689690, ניתן לתאם פגישת ייעוץ ללא תשלום במשרד.

במצב כזה ניתן להגיש תביעה לאבהות בהסכמה של שני ההורים בבית המשפט לענייני משפחה ולבקש פסק דין הצהרתי ורישום האב כאבי בנכם, בית במשפט יכול להורות על בדיקת רקמות להוכחת זהות האב, נשמח לסייע  הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדי בנייד: 054-2689690, אפשר גם לתאם פגישת ייעוץ ללא תשלום במשרד.

מי שמוסמך לשחרר אותו זה בית הדין למשמורת בבית הכלא גבעון ברמלה, יש לבחון את מסמכי הגירוש וקיימת אפשרות לשחררו בערבות בבית הדין למשמורת וניתן במקביל להגיש ערר לביטול צו הגירוש בבית הדין לעררים. הנך מוזמן ליצור קשר עם משרדי בנייד: 054-2689690, אפשר גם לתאם פגישת ייעוץ ללא תשלום במשרד.

ניתן לאפשר את כניסתה לישראל והדרך היא לפנות בדחיפות לבית הדין לעררים בתל אביב בערעור על החלטת הסירוב ובקשה דחופה לאפשר את כניסתה בתנאים, נראה כי קיים סכוי גבוה להצליח וכי סרוב הכניסה לא סביר, כמובן הנכם מוזמנים ליצור קשר מידי עם משרדי בנייד: 054-2689690, אפשר גם לתאם פגישת ייעוץ ללא תשלום במשרד.

ניתן לערער על ההחלטה במשרד הפנים ויש אפשרות לקבל אזרחות,  אפשרות נוספת הנה לבקש בקשת חנינה מנשיא המדינה למחיקת הרישום ולאחר מכן הגשת בקשה חדשה, הנך מוזמן ליצור קשר עם משרדי בנייד: 054-2689690, אפשר גם לתאם פגישת ייעוץ ללא תשלום במשרד

צריך לפעול מהר מאוד ראשית, להגיש תביעת אבהות ובקשה לצו עיכוב יציאה מהארץ ובשלב מאוחר יותר לתבוע מזונות במגרת יישוב סכסוך. הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדי בנייד: 054-2689690, אפשר גם לתאם פגישת ייעוץ ללא תשלום במשרד.

כן ניתן לשחררו בפניה לבית הדין למשמורת בסהרונים ולשחררו הסכוי לשחרר אותו הוא גבוה מאוד, במיוחד שלא הוגש כנגדו כתב אישום. לפרטים נוספים הנך מוזמן ליצור קשר עם משרדי בנייד: 054-2689690, אפשר גם לתאם פגישת ייעוץ ללא תשלום במשרד.

יש לפעול ולהגיש ערר פנימי למשרד הפנים לא יאוחר מ-30 יום מיום קבלת ההחלטה וניתן להוכיח כי אתם בני זוג לכל דבר ועניין ואם דוחים את הבקשה יש זכות ערעור לבית הדין לעררים, הנכם מוזמנת ליצור קשר עם משרדי בנייד: 054-2689690, אפשר גם לתאם פגישת ייעוץ ללא תשלום במשרד.

בוודאי שניתן לעזור יש צורך לפנות לרשות ההגירה והאוכלוסין ולהגיש בקשה למתן מעמד מטעמים הומניטריים שהשיקול המרכזי הוא טובת בנם הקטין, שיתוף הפעולה של האבא בגידול הילד מגדיל את סכויי הבקשה כדי שגם הילד וגם אימו ישארו בישראל. הנך מוזמנת ליצור קשר עם משרדי בנייד: 054-2689690, אפשר גם לתאם פגישת ייעוץ ללא תשלום במשרד.

קיים נוהל ברשות ההגירה והאוכלוסין שמתאים לסיטואציה שאת מתארת ויש לפעול על פיו מומלץ בלווי משפטי, כמו כן יהיה צורך להסביר את הנתק בשנה שלא הייתם ביחד, אפשר להסדיר את מעמדו כשהוא בנחו יורק וקיימת אף אפשראות לבקש זאת כשהוא מגיע כתייר לישראל, הנך מוזמנת ליצור קשר עם משרדי בנייד: 054-2689690, אפשר גם לתאם פגישת ייעוץ ללא תשלום במשרד.