מדוע חשוב ייצוג של עו"ד משרד הפנים מול רשות ההגירה?

בירוקרטיה, יש הרבה דברים להגיד עליה, היא נמצאת בכל מקום וכפי שנאמר לא פעם בציניות, מדובר על "האמנות להפוך את האפשרי לבלתי אפשרי."(חבייר פסקל סלקדו). כולנו נתקלים בארגונים כאלה ואחרים, עם היררכיות, פקידים וים של ובירוקרטיה, לפעמים זה מכעיס, לעיתים קרובות מתסכל אבל עם אמביציה, אמונה וסבלנות, או בעת הצורך ליווי מקצועי של אנשי מקצוע כגון משרד עו"ד, ברוב הפעמים ניתן לגבור עליה ולהמשיך הלאה.

בירוקרטיה יש בכל העולם, היא נדבך חשוב מאוד בדמוקרטיה, זה מסייע לפעול בשקיפות, ללא משוא פנים ולנהל תהליכים מסודרים, יש מדינות יעילות יותר וישנן פחות, יש תהליכים מהירים ויש כאלה עם סחבת של שנים. ישראל נחשבת למדינה מרובת בירוקרטיה, ריבוי המשרדים, הרשויות והפקידים משמרים נהלים מיושנים וטרטור מיותר.

כאמור, ניתן בהחלט להתמודד עם הפקידים והדרישות המורכבות, אך זה דורש משאבים ואנרגיות ובעיקר הבנה כיצד דברים מתנהלים, מי שיש לו את הכלים, את השפה ויכולת ההתנסחות יוכל להתמודד עם האתגר. אך כאשר מדובר באנשים נטולי מעמד, נטולי כלים, קשרים או אפילו שפה, עליהם הבירוקרטיה מאיימת הרבה יותר.

לדוגמה, ההתנהלות מול רשות האוכלוסין והגירה ומול משרד הפנים בכל הקשור עובדים זרים, מבקשי מקלט, הסדרת מעמד של בני זוג, מסורבי כניסה וכד' דורשת היכרות עם החוקים הרלוונטיים לנושא הגירה והבנה עמוקה בכל החוקים והתקנות הקשורים לרבות חוק האזרחות,

חוק האזרחות והכניסה לישראל (הוראת שעה), תשסג-2003, הדרישות וההגדרות אשר בחוק הכניסה לישראל, חוק השבות ושליטה מוחלטת בכל הניואנסים של תקנות הכניסה לישראל.

למה חשוב להיעזר בייצוג של עו"ד משרד הפנים מול רשות ההגירה?

בפנייה לרשויות ההגירה כמעט שאין הזדמנות שנייה לעשות את הרושם הנכון, להציג את המציאות כהווייתה ואת הנתונים הנדרשים ולהגיע לתוצאות הרצויות עבור המבקש. רבים נכנסים לתהליך מבלי להכין עצמם ונתקלים באטימות פקידי משרד הפנים, בחוסר מענה ברור ומובן ובסחבת שעלולה לפגום בזמן התגובה ובשל כך גם בזמן הסדר המעמד. מדובר על תהליכים מסורבלים ומסועפים אשר לעיתים עולות בהם סוגיות ונסיבות מורכבות שיש לפתור בצורה מקצועית ויצירתית.

כאמור, ישנם מגוון רחב של פניות לרשות ההגירה, חשוב להבין שאין סיפור אחד דומה למשנהו ואסור לראות הכל כמקשה אחת. יש סוגים שונים של אשרות שהיה בישראל, החל מתיירים, תלמידים וסטודנטים, או עובדים זרים, דרך מבקשי מקלט, זרים שמגיעים לבקר משפחה או חברים ונתקלים בחומה בכניסתם, יש בני זוג שאינם יהודים שנדרשים לעבור הליך ארוך ומדורג ועוד, לכל סיפור יש את הניואנסים שלו ולכן מול הפקידים חייבים להגיע עם כל העובדות והמסמכים ובעיקר עם ידיעת התקנות והחוקים.

ליווי מקצועי של עו"ד המתמחה בתחום ההגירה, בענייני אשרות כניסה והסדרת מעמד בישראל הוא קריטי להצלחת ההליך מבטיח התייחסות שונה מצד הרשויות.  המציאות העגומה מלמדת שבהיעדר ליווי מקצועי וסיוע משפטי ההליך עלול להסתבך ולהיכשל בעודו באיבו.

אזרח זר העומד בפני פקידים רשמיים של המדינה אליה עומד להיכנס או לשהות בה, לנצח ירגיש חשש, גם אם כוונותיו טהורות ואין רבב במעשיו או בבקשת האשרה והשהות שלו. פקידים עלולים לנצל חולשה זו ולהקשות על המבקש ולסכל את בקשתו. ייצוג משפטי מבטיח התנהלות תקינה, שיש מי שבגן על זכויות המבקש, מבהיר את הניואנסים והדרישות מעבר לנתונים הקרים. עו"ד מומחה יודע כיצד לנהל את ההליך לרבות הראיונות הנדרשים, בצורה הנכונה ביותר ואף להגיש ערר במקרה הצורך.

פנייה למשרד עו"ד דניאל כפיר ועו"ד מורן לוי מבטיחה ליווי ושירות מקצועי ע"י צוות עורכי דין, המכירים היטב את תחום ההגירה על בוריו, בקיאים בניואנסים ובדרישות החוק.  המשרד ייצג מס' רב של תיקים מורכבים בהם: הושג פסק דין ופיצוי כספי למסורבת הכניסה, זאת כאשר הוכחנו, מעל לכל ספק, כי לא היתה סיבה מוצדקת לעצירתה ולמניעת הכניסה שלה לארץ . בפסק הדין מציין כבוד השופט כי, ההחלטה לעצור אותה ל – 5 ימים במתקן המסורבים בנתב"ג היתה בלתי סבירה באופן קיצוני ושערורייתית.

ייצוג אזרחים זרים

וכן, שחרור ממעצר של שוהה בלתי חוקי מהשטחים וכן שוהה בלתי חוקי מאריתריאה  וכן שחרור ממעצר במתקן חולות של שוהה בלתי חוקי החולה בהפטיטיס C על מנת שלא ידביק את שאר השוהים בכלא.  וכן מקרים רבים בהם היתה הצלחה בשחרור ממשמורת תוך ביטול צו גירוש או הרחקה מישראל.

 

סגירת תפריט