ויזה ואשרה לבן זוג לא חוקי

על ישראלים שמעוניינים לחיות עם בן זוגם הזר בישראל ומבקשים להסדיר את המעמד מורם נטל ראייתי להוכיח את כנות הקשר ועליהם להגיש בקשה להסדרת מעמד של בן הזוג הזר בפני רשות האוכלוסין וההגירה ולעמוד בנטל של הבאת מסמכים רבים מישראל ומארץ המוצא של בן הזוג הזר.

האם בם זוג זר יכול לקבל אשרה בישראל אם הוא לא חוקי

ככלל שבני הזוג יעמדו בנטל להוכיח קיומו של קשר זוגי, כגון שפע ראיות לכנות הקשר שביניהם, לרבות העובדה שנישאו כדין או חיים ביחד תחת קורת גג אחת,  ויעמדו בנטל הבאת מסמכים בקשתם תיבחן, אולם כאשר בן הזוג הזר לא חוקי, פקידי רשות האוכלוסין וההגירה יקשו את עורפם כלפי בני הזוג וזו בלשון המעטה.

הרשות תבחן את הבקשה להסדרת מעמד מכוח הזוגיות בנקודת מוצא של  חוסר תום לב והיעדר ניקיון כפיים, כאשר בן הזוג הזר שוהה בישראל שלא כדין. היינו במבט של זר המנסה בכל דרך להשתקע במדינה, כדי להתפרנס ולעבוד תוך שהוא בוחר לעשות דין לעצמו ואינו מקיים את החלטת הריבון.

 

עמדת בית המשפט ביחס לבן זוג לא חוקי בישראל

מקביעת בית המשפט המחוזי ב- עמנ (ת"א) 74712-11-20 ורדה ביטון נ' רשות האוכלוסין וההגירה, כי "נוהל בני זוג שאינם נשואים ונוהל נישואין ביטלו את התנאי שאסר לפתוח בהליך לקבלת מעמד מכוח זוגיות בשל כניסה לישראל שלא כדין, אני סבורה כי יש לתת משקל מועט, אם בכלל, לאופן כניסתו שחל המערער לישראל. ביטול הסעיף בנוהל נבע מההכרה, שמבקשי מקלט ממתינים להחלטות בבקשותיהם במשך שנים ארוכות, שבמהלכן הם מכירים בני ובנות זוג, נישאים ומקימים משפחות. על כן בוטל הסעיף בנוהל שמנע הכרה במעמד מכוח זוגיות ממי שנכנס לישראל שלא כדין. על כן אני סבורה כי לא היה מקום לתת משקל לעניין זה".

ייצוג משפטי- הסדרת מעמד לבן זוג זר לא חוקי

ראינו כי ניתן להגיש בקשה להסדרת מעמד בישראל אם בני הזוג נשואים והן אם בני הזוג ידועים בציבור, וגם אם בן הזוג הזר שוהה באופן לא חוקי בישראל. אולם הבקשה תידון בעין של חוסר תום על ידי פקידי משרד הפנים, ודין הבקשה ידוע מראש.

מומלץ לכם בחום להיעזר בעורכי דין מנוסים לענייני דיני הגירה ומשרד הפנים בישראל בכלל ומומחים להסגרת מעמד של בן זוג "לא חוקי" בישראל בפרט.

 

ניתן ליצור קשר ישיר עם עורך דין ממשרדנו ולתאם פגישת ייעוץ ללא עלות.