הגשת בקשה לקבלת מעמד בישראל מכוח זוגיות

בקשה לקבלת מעמד בישראל מכוח זוגיות עם בעלי אזרחות ישראלית או תושבוּת להם קיימת הזכות להקים תא משפחתי עם בחיר ליבם, גם אם הוא תושב מדינה זרה   תעשה על ידי הגשת בקשה מקוונת לקבלת מעמד בישראל מכוח זוגיות ולפתיחת תיק במסגרת ההליך המדורג בישראל.

הגשת בקשה לקבלת  מעמד מכוח זוגיות לאזרחים ישראלים

שלא כמו בעבר, כיום ניתן לקבל שירות  און ליין לצורך הגשת הבקשה, המאפשר לאזרחים ישראלים או תושבי קבע, המקיימים קשר זוגי עם בן זוג זר, להגיש בקשה לקבלת מעמד בישראל עבור בן זוגם במסגרת ההליך המדורג. הבסיס להגשת בקשה מקוונת להסדרת מעמד הוא בסיס של זכות יסוד להקים לחיי משפחה של הפרט לבחור את בן זוגו ולהקים עימו משפחה.

 

יחד עם זאת, ניתן להבחין בין שני דרכים להגשת בקשה מקוונת להסדרת מעמד מכוח זוגיות של בן זוג זר המקיים חיי זוגיות עם אזרח ישראלי במסגרת הליך מדורג שאכן נהלי רשות האוכלוסין וההגירה מבחינים בין ההליך המדורג של בני זוג נשואים לבין ההליך המדורג של בני הידועים בציבור בהיעדר נישואים.

 

נוהל הטיפול במתן מעמד לבני זוג של ישראלים, של משרד הפנים לרבות בני אותו מין, הוא הנוהל הרלוונטי לענייננו שקובע את אופן הטיפול בבקשות למתן מעמד לבן זוג זר של אזרח ישראלי  המקיים חיים משותפים לרבות בני זוג מאותו מין שחיים משותפים.

 

לעומת זאת נוהל הטיפול במתן מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי קובע את אופן הטיפול בבקשות למתן מעמד לבן זוג זר של אזרח ישראלי של בני זוג נשואים ושל בני זוג מאותו מין שנישאו במדינה זרה.

 

להלן רשימת לשכות מינהל האוכלוסין בהן ניתן להגיש בקשה לפתיחת תיק זוגיות באופן מקוון, בטרם קביעת תור לראיון בלשכת משרד הפנים – אשקלון באר שבע, בני ברק, הרצליה, חדרה, הטבריה, ירושלים דרום (הר חומה), ירושלים מרכז, כפר סבא, נוף הגליל, נתניה, עכו, עפולה, פתח תקוה, צפת, קריות, ראשון לציון, רחובות, רמלה ולשכת רשות האוכלוסין וההגירה ברמת גן.

 

בקשה הסדרת מעמד של בן זוג זר אינה דבר של מה בכך, אלה מדובר על הליך מדורג, מורכב, שנבחן בכובד ראש וברצינות יתרה על ידי פקידי משרד הפנים ואכן כמו בכל התנהלות מול רשויות ההגירה, גם בבקשה בקשה לקבלת מעמד בישראל מכוח זוגיות ולהסדרת לבני זוג זרים של ישראלים   ישנה חשיבות עצומה לליווי וייצוג של עורכי דין המומחים בבקשות להסדרת מעמד של בני זוג זרים של ישראלים המכירים את הנהלים, החוק ומדיניות משרד הפנים לרבות "השטיקים" השונים של פקידי ההגירה.

 

ייצוג משפטי כאמור עשוי מאוד לסייע בהסדרת המעמד של בני הזוג במהרה וללא תקלות עד לקבלת האשרה המיוחלת של בן הזוג הזר ואיתה סל זכויות. פנייה למשרד עו"ד דניאל כפיר ועו"ד מורן לוי מבטיחה ייעוץ מקצועי וליווי אישי משפטי-מנהלי ע"י צוות עורכי דין, הבקיאים בניואנסים של משרד הפנים ובדרישות החוק הכניסה לישראל.