איך בוחרים עורך דין להגירה

בחלק מהמקרים בהם אנו צריכים לבחור עו"ד מדובר במקרים הרי גורל העוסקים בדיני נפשות וזכויות יסוד והצלחת ההליך המשפטי מושפעת ותלויה ביכולתיו כישוריו ומקצעויותו של העו"ד בו בחרנו לייצג אותנו מול משרד הפנים ו/או רשות ההגירה והאוכלוסין ו/או מול בית המשפט ו/או בית הדין לעררים.

במאמר זה אשים את הדגש על מה שקרוי כללי הזהב לבחירת עו"ד על מנת לסייע לך לבחור את העו"ד המתאים עבורך.

בחירת עורך דין הגירה ומשרד הפנים

היום שוק עורכי הדין מונה עשרות אלפי עו"ד העוסקים בתחומים רבים ומגוונים שחלקם לוקחים "כל תיק" על מנת להתפרנס, לכן חשוב לבדוק ולוודא כי עו"ד הנו מומחה בתחום וזהו תחום עיסוקו המרכזי או היחידי.

המומחיות בתחום קשורה קשר ישיר לנסיון המקצועי של עו"ד, אני אומר שרק אחרי עשר שנים מתחילים להבין את המקצוע ולכן חשוב לבחור עו"ד בעל וותק של 10 שנים ומעלה.

אחד הדברים אותם אני מקפיד לבדוק הנו סכויי הצלחת התיק ולכן בפגישה עם העו"ד צריך לשאול  את עורך הדין מהם סכויי ההצלחה של המקרה מה שלעיתים קריטי לשאלה האם לצאת לדרך, דהיינו מה הסכויים אל מול הסיכונים וכיצד עשוי או עלול להסתיים ההליך.

בדרך כלל מערכת יחסי עו"ד לקוח נמשכת זמן לעיתים זמן רב מתחילת הייצוג ועד לסופו ולכן חשוב להרגיש כי יש כימייה עם עו"ד וניתן לתת בו אמון ולסמוך עליו.

במסגרת הקשר המקצועי הן בתחילת הדרך והן בהמשך חשוב לשים לב לזמינות של עו"ד, נתקלתי בהרבה מקרים בהם לקוחות פנו אלי לייצגם רק מכיוון שעו"ד שלהם אינו זמין ואינו עונה לטלפונים.

במהלך הפגישה עם עו"ד חשוב לשאול את עו"ד האם טפל במקרים דומים וכיצד הסתיימו זהו עוד מדד חשוב ליכולת של עו"ד לתת מענה מקצועי לסוגיה המשפטית העומדת לפתחו.

שכר הטרחה של עו"ד הנו רחב ומשתנה בין עו"ד לעו"ד בנושא זה חשוב לחתום על הסכם שכר טרחה, להתחייב לשכר טרחה שבו את/ה יכולים לעמוד, חשוב לזכור כי שכ"ט נמוך יכול לפגוע בהתייחסות העו"ד ומנגד שכר טרחה גבוה אינו מבטיח תוצאות טובות יותר.

כיום במציאות המודרנית חלק גדול מהלקוחות בוחרים עו"ד דרך האינטרנט, אתר אינטרנט מקצועי ועשיר בתוכן אף הוא מהווה אינדקציה לגבי עו"ד במיוחד אם האתר נמצא בעמוד הראשון בגוגל מה שמעיד על איכות האתר וכניסת לקוחות לאתר.

לטעמי, אחד הדברים החשובים הנם רוח הלחימה והיכולת להלחם אל מול הרשות של עו"ד מה שמבטיח שעו"ד יעשה כל הניתן למען הצלחתכם.

לאחר שבחרתם עו"ד חשוב מאוד לשתף פעולה עם עו"ד ולפעול על פי עצותיו והנחיותיו ולהיות עם יד על הדופק.

ניתן לומר שהבחירה בעורך הדין היא החלטה חשובה מעין כמוה ולכן יש לעשותה בכובד ראש.

משרד עו"ד דניאל כפיר ומורן לוי מומחים בהגירה וייצוג אל מול משרד הפנים ורשות ההגירה והאוכלוסין הנכם מוזמנים לפגישת ייעוץ והכרות ראשונית.